Rejestracja

Łódzkie spotkania z CEUS

04.04-05.04.2025

Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego, Łódź

Cena konferencji: 990

Dostępne wolne miejsca

Opis

Szanowni Państwo,

W imieniu prof. dr hab. n. med. Agaty Majos, dr n. med. Tomasza Szpotana oraz dr n. med. Marcina Majosa mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w pierwszej edycji konferencji "Łódzkie spotkania z CEUS".

Wydarzenie odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2025 roku w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 215.

W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelekcji ekspertów oraz wziąć udział w warsztatach dotyczących zastosowania środków kontrastowych w ultrasonografii (CEUS). Konferencja skierowana jest do lekarzy, diagnostów obrazowych oraz wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technikami diagnostycznymi.

Wśród zaproszonych wykładowców znajdą Państwo cenionych nauczycieli akademickich, autorów licznych publikacji naukowych oraz członków prestiżowych towarzystw naukowych, m.in.:

  • prof. dr hab. n. med. Anita Gąsiorowska
  • prof. dr hab. n. med. Ilona Kurnatowska
  • prof. dr hab. n. med. Ludomir Stefańczyk
Dzień pierwszy rozpocznie się od sesji teoretycznych, w których omówione zostaną m.in. środki kontrastowe w ultrasonografii, techniki przeprowadzania badań CEUS oraz zastosowanie CEUS w biopsjach. Wykłady poprowadzą uznani specjaliści. Dzień zakończy się praktycznymi warsztatami, podczas których uczestnicy będą mieli okazję przećwiczyć analizę przypadków oraz badania pacjentów z użyciem CEUS. Wieczorem zapraszamy na uroczystą kolację.

Dzień drugi rozpocznie się od porannej kawy, po której zostaną przedstawione zastosowania CEUS w nefrologii oraz diagnostyce nerek, w tym nerek przeszczepianych. Po przerwie uczestnicy wezmą udział w kolejnych warsztatach, a następnie w interaktywnej analizie przypadków. Konferencję zakończy quiz z nagrodami oraz pożegnalny lunch.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji do zdobycia najnowszych informacji i praktycznych umiejętności w dziedzinie CEUS.

Zarejestruj się już dziś i dołącz do grona profesjonalistów, którzy wspólnie dążą do podnoszenia standardów diagnostyki ultrasonograficznej.

Do zobaczenia w Łodzi!  

Cena obejmuje:

Teoretyczna i praktyczna część konferencji

Materiały dydaktyczne  

Punkty edukacyjne  

Catering na czas przerw kawowych oraz obiadowych

Na Państwa życzenie prześlemy listę rekomendowanych hoteli

Prelegenci

prof. dr hab. n. med.

Agata Majos

Kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalizuje się w radiologii i diagnostyce obrazowej, prowadząc badania z zakresu rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, ultrasonografii i radiologii klasycznej. Jest również aktywna naukowo, publikując liczne prace oraz uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych konferencjach. Dodatkowo prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów medycyny.

dr n. med.

Tomasz Szpotan

Zastępca kierownika Zakładu Diagnostyki Obrazowej w Centralnym szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalista radiologii, od wielu lat w szczególności związany z radiologią zabiegową. Wykonuje zabiegi zarówno pod kontrolą USG jak i angiograficzną. Od dłuższego czasu zaangażowany w rozwój i propagowanie metody CEUS. Dr Szpotan wielokrotnie prezentował swój dorobek na konferencjach krajowych i zagranicznych.

dr n. med.

Marcin Majos

Specjalista w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej, związanym z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Jego badania koncentrują się na obrazowaniu naczyń krwionośnych oraz chorobach małych naczyń mózgowych. Dr Majos jest autorem licznych publikacji naukowych oraz aktywnym uczestnikiem konferencji krajowych i międzynarodowych. Jego prace przyczyniają się do lepszego zrozumienia i diagnozowania schorzeń układu krążenia.

Prof. dr hab. n. med.

Anita Gąsiorowska

Pani Profesor jest kierownikiem Kliniki Gastroenterologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalizuje się w chorobach wewnętrznych i gastroenterologii, prowadząc badania nad chorobami trzustki oraz różnymi postaciami choroby refluksowej przełyku. Jest autorką i współautorką ponad 100 publikacji naukowych oraz członkiem rad redakcyjnych czasopism. Prof. Gąsiorowska prowadzi również zajęcia dydaktyczne dla studentów medycyny.

Prof. dr hab. n. med.

Ilona Kurnatowska

Pani Profesor jest kierownikiem Kliniki Chorób Wewnętrznych i Nefrologii Transplantacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Oddziału Klinicznego Nefrologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Norberta Barlickiego w Łodzi. Specjalizuje się w nefrologii, transplantologii klinicznej oraz chorobach wewnętrznych. Jest również konsultantem krajowym w dziedzinie chorób wewnętrznych i aktywnie uczestniczy w działalności naukowej, publikując liczne prace oraz biorąc udział w konferencjach.

prof. dr hab. n. med.

Ludomir Stefańczyk

Prof. dr hab. n. med. Ludomir Stefańczyk jest kierownikiem Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalizuje się w radiologii, szczególnie w diagnostyce obrazowej, ultrasonografii oraz dopplerowskiej diagnostyce naczyń. Jego prace naukowe koncentrują się na zastosowaniach ultrasonografii w diagnostyce chorób naczyniowych. Prof. Stefańczyk jest autorem licznych publikacji naukowych oraz aktywnym uczestnikiem konferencji krajowych i międzynarodowych

Dr n. med.

Maciej Jędrzejczyk

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi w 1999 r. Od 2002 r. jego pasją staje się ultrasonografia. Od 2006 roku posiada Certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, od 2013 roku Certyfikat Umiejętności w Zakresie Diagnostyki Ogólnej USG Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Laureat Nagrody Ministra Zdrowia jako współautor monografii „Ultrasonograficzny atlas zmian ogniskowych nerek” w 2012 r. Od 2016 roku opiekun Studenckiego Naukowego Koła Ultrasonograficznego WUM. Wykładowca i instruktor na kursach ultrasonograficznych.

dr

Roman Kołodziejczak

Dr Roman Kołodziejczak jest kierownikiem Oddziału Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego, Endokrynologii i Gastroenterologii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim. Specjalizuje się w endokrynologii, diagnostyce endoskopowej oraz ultrasonografii. Dr Kołodziejczak jest również konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób wewnętrznych na województwo lubuskie. Aktywnie uczestniczy w działalności naukowej, organizując konferencje oraz szkolenia dla lekarzy.

dr

Mateusz Hołdrowicz

Dr Mateusz Hołdrowicz prowadzi Indywidualną Praktykę Lekarską w Łodzi. Specjalizuje się w medycynie ogólnej, oferując szeroki zakres usług medycznych. Jego praktyka jest znana z profesjonalnego podejścia do pacjentów oraz wysokiej jakości świadczonych usług. Dr Hołdrowicz aktywnie uczestniczy w lokalnych inicjatywach zdrowotnych, promując profilaktykę i zdrowy styl życia.

Program

1 Dzień

04.04.2025

13:00-13:10

Rozpoczęcie

Otwarcie spotkania

13:10-13:20

Wykład: Środki kontrastowe w ultrasonografii - Tomasz Kniewski

13:20-00:00

Wykład: Technika przeprowadzania badania CEUS, tips & tricks - dr n. med. Maciej Jędrzejczyk

13:40-14:00

Wykład: Biopsje pod kontrolą CEUS - dr n. med. Tomasz Szpotan

14:00-14:15

Przerwa kawowa

14:15-14:35

Wykład: CEUS w gastroenterologii okiem klinicysty - prof. dr hab. n. med. Anita Gąsiorowska

14:35-14:55

Wykład: Różnicowanie zmian ogniskowych wątroby - dr n. med. Marcin Majos

14:55-15:15

Wykład: CEUS w chorobach jelit - dr Roman Kołodziejczak

15:15-15:30

Przerwa kawowa

15:30-15:40

Wykład: Wstęp do warsztatów z CEUS - dr n. med. Tomasz Szpotan

15:40-17:30

Zajęcia praktyczne: Warsztaty w grupach:
Grupa I – Analiza wgranych przypadków na aparatach USG różnych producentów
Grupa II – Badania pacjentów z użyciem CEUS

Kolacja

20:00 - zapraszamy Państwa na uroczystą kolację.

2 Dzień

05.04.2025

09:00-09:10

Rozpoczęcie

Kawa na dzień dobry

09:10-09:30

Wykład: CEUS w nefrologii okiem klinicysty - prof. dr hab. n. med. Ilona Kurnatowska

09:30-09:50

Wykład: CEUS w diagnostyce nerek i nerek przeszczepianych - prof. dr hab. n. med. Ludomir Stefańczyk

09:50-10:10

Wykład: CEUS w diagnostyce układu moczowego u dzieci - dr Mateusz Hołdrowicz

10:10-10:20

Przerwa kawowa

10:20-12:10

Zajęcia praktyczne: Warsztaty w grupach:
Grupa I – Badania pacjentów z użyciem CEUS
Grupa II – Analiza wgranych przypadków na aparatach USG różnych producentów

12:10-12:30

Przerwa kawowa

12:30-13:00

Zajęcia praktyczne: Interaktywna analiza przypadków

13:00-13:30

Zajęcia praktyczne: Quiz

13:30-

Lunch

Miejsce konferencji

Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego, Łódź:

Osoba kontaktowa

Agata Rosłan

Do konferencji pozostało

0

Dni

0

Godzin

0

Minut

0

Sekund

Weź udział w konferencji

Cena konferencji: 990

Wypełnij formularz zgłoszeniowy zarezerwuj miejsce, zapłać online za udział

*pola obowiązkowe

Do pobrania

Partnerzy konferencji

Bracco S.p.A. MIRO Sp. z o.o.