Rejestracja

KONFERENCJA ULTRASONOGRAFII KONTRASTOWEJ Z WARSZTATAMI

22.04-23.04.2023

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp., Gorzów Wielkopolski

Cena konferencji: 640 Cena pakietu Warsztaty + Konferencja: 699 zł

Dostępne wolne miejsca

Opis

W imieniu organizatora merytorycznego dr Romana Kołodziejczaka, Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim oraz Komitetu Naukowego mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Konferencji ultrasonografii kontrastowej wraz z warsztatami praktycznymi. Konferencja obędzie się w sali konferencyjnej oraz przychodni Oddziału Radioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim. Skierowana jest do lekarzy zainteresowanych rozpoczęciem nauki ultrasonografii kontrastowej lub doskonaleniem zdobytych wcześniej umiejętności. 21.04.2023 r. - warsztaty praktyczne22-23.04.2023 r. - wykłady wraz z warsztatami praktycznymi Wykłady oraz warsztaty obędą się pod okiem zaproszonych ekspertów z Niemiec i Polski. Pierwszego dnia 21.04. zapraszamy uczestników do zapoznania się z podstawami praktycznego wykonywania badań pod okiem zespołu lekarzy Oddziału Chorób Wewnętrznych gorzowskiego szpitala oraz aplikantów firm użyczających sprzęt na czas konferencji i warsztatów. Podczas warsztatów odbywać się będą badania pacjentów Oddziału Wewnętrznego. Uczestnicy poznają wskazania i metodykę badań oraz charakterystyką CEUS. Podczas kursu będą mieli Państwo czas na podszkolenie swoich umiejętności pod okiem ekspertów jak również na zadawanie pytań i wspólną dyskusję na różne tematy. Jest to czas i możliwość wykonania pierwszego samodzielnego badania. W konferencji będą poruszane problemy dotyczące m. in. różnicowania zmian wątrobowych, badania płuc, trzustki, nerek w odniesieniu do CEUS, echokardiografia kontrastowa oraz CEUS guzów tarczycy, przytarczyc węzłów chłonnych szyi oraz wiele innych. Program naukowy gorzowskiej konferencji przygotowany został przez doświadczonych specjalistów polskiej i europejskiej diagnostyki kontrastowej. Konferencja będzie miała bardzo praktyczny i warsztatowy wymiar, ilości miejsc ograniczona. Język konferencji - angielski i polski.

    • Życzymy Państwu wielu korzyści z uczestnictwa w tym spotkaniu oraz udanego wdrożenia CEUS do codziennej praktyki -
zapraszamy!

Cena obejmuje:

Teoretyczna i praktyczna część konferencji

Materiały dydaktyczne  

Punkty edukacyjne  

Catering na czas przerw kawowych oraz obiadowych

Na państwa życzenie możemy zarezerwować nocleg w hotelu za dodatkową opłatą

Prelegenci

Dr

Roman Kołodziejczak

Od 2009 roku jest Ordynatorem Oddziału Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego, Endokrynologii i Gastroenterologii Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim oraz konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób wewnętrznych na Województwo Lubuskie.
Współorganizator corocznych konferencji internistów Ziemi Lubuskiej oraz cyklicznych szkoleń w ramach Oddziału Gorzowskiego Towarzystwa Internistów Polskich. Ultrasonografia zajmuje się od 30 lat. Badania w pełnym spektrum ultrasonografii na Oddziale Wewnętrznym od 4 lat. Ultrasonografia kontrastowa stosowana na co dzień

Prof. Dr. med. Dr. h.c. MD

Dirk-André Clevert

Szef sekcji Interdyscyplinarnego Centrum Ultrasonograficznego w Monachijskim Szpitalu Uniwersyteckim Grosshadern, który jest częścią jednego z największych kompleksów medycznych w Niemczech.
Od 2004 roku prof. Clevert kieruje Interdyscyplinarnym Centrum Ultrasonograficznym w Monachijskiej Klinice Uniwersyteckiej Grosshadern w Monachium i wykonuje w nim wszystkie ultrasonografy interwencyjne, w tym ultrasonografię ze wzmocnieniem kontrastowym (CEUS). W ciągu jednego roku centrum wykonuje około 20 000 badań ultrasonograficznych.

Dr n. med.

Maciej Jędrzejczyk

Absolwent Akademii Medycznej w Łodzi w 1999 r. Od 2002 r. jego pasją staje się ultrasonografia. Od 2006 roku posiada Certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, od 2013 roku Certyfikat Umiejętności w Zakresie Diagnostyki Ogólnej USG Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego. Laureat Nagrody Ministra Zdrowia jako współautor monografii „Ultrasonograficzny atlas zmian ogniskowych nerek” w 2012 r. Od 2016 roku opiekun Studenckiego Naukowego Koła Ultrasonograficznego WUM. Wykładowca i instruktor na kursach ultrasonograficznych.

Dr n. med.

Andrzej Lewicki

Absolwent II Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (2001 r.). Specjalizacja z urologii (2009r.), certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego (2002r.), praca doktorska – „Ocena przydatności ultrasonograficznego środka kontrastującego SonoVue w diagnostyce zmian ogniskowych nerek” (2009r.). Pracuje w Klinice Urologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, ul. Czerniakowska 231 (Szpital im. Witolda Orłowskiego).

Dr n. med.

Agnieszka Żyłka

Posiadam Certyfikat PTU z zakresu ultrasonografii ogólnej. Swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną rozwijam poprzez udział w licznych kursach oraz konferencjach naukowych. W mojej pracy zawodowej ważne jest dla mnie holistyczne podejście do pacjenta oraz prowadzonej diagnostyki i leczenia.
Od 2017r. pracuję w Klinice Endokrynologii Onkologicznej i Medycyny Nuklearnej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie, gdzie zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób endokrynologicznych oraz onkologicznych.

Dr n. med.

Jakub Piotrkowski

Ultrasonografista w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Szpitala MSWiA z Warmińsko – Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie od 2018r.
Specjalista Chorób Wewnętrznych – 2022r.
Obrona pracy doktorskiej z zakresu ultrasonografii (2021r.)
Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – kierunek lekarski – 2015r.
Uzyskał Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego - 2018r.
Współzałożyciel Sekcji Studentów i Młodych Lekarzy Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.
Autor publikacji naukowych, organizator i czynny uczestnik zjazdów i konferencji w zakresie ultrasonografii

Program warsztatów

1 Dzień

21.04.2023

15:30-16:00

Rejestracja uczestników

16:00-19:00

Zajęcia praktyczne: Warsztaty dla początkujących:
-przygotowanie pacjenta
-zgoda na badanie
-warunki bezpieczeństwa
-prezentacja badań
(ang. Workshop for beginners:
-preparing the patient
-informed consent
-safety of examination
-presentation of the examination)

Warsztaty poprowadzą:
Dr Roman Kołodziejczak
Dr Agnieszka Utrata
Dr Oleksandr Pomazan
Dr Iwona Pestrowicz
Dr Szut Katarzyna
Dr Yalina Santiesteban Lozano
Dr Olga Kovalenko

Program konferencji

2 Dzień

22.04.2023

08:00-09:00

Rejestracja uczestników

(ang. Registration)

09:00-09:15

Rozpoczęcie

Powitanie uczestników - Jerzy Ostrouch Prezes Zarządu WSZW w Gorzowie Wlkp., dr n. med. Małgorzata Serafin- Król Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz dr Roman Kołodziejczak (ang. Welcome address)

09:15-09:35

Wykład: Podstawy, metody, przebieg badania i bezpieczeństwo w ultrasonografii kontrastowej. Kinetyka kontrastu w wątrobie, płucach i innych narządach. - dr Roman Kołodziejczak (ang. Basics of CEUS, examination procedure and safety of CEUS. Bubbles kinetics in the liver, lungs and other organs)

09:35-10:05

Wykład: Łagodne zmiany ogniskowe wątroby - dr n med. Maciej Jędrzejczyk (ang. Benign liver lesions)

10:05-10:35

Wykład: Złośliwe zmiany ogniskowe wątroby - prof. Dirk Andre Clevert (ang. Malignant liver lesions)

10:35-11:00

Wykład: CEUS trzustki, CEUS pomaga EUS - dr Roman Kołodziejczak (ang. CEUS of pancreas, CEUS helping EUS)

11:00-11:20

Przerwa kawowa

11:20-11:45

Wykład: Prezentacja przypadków - prof. Dirk Andre Clevert (ang. Case presentation)

11:45-13:00

Zajęcia praktyczne: Warsztaty - zmiany łagodne -5 grup warsztatowych (ang. Workshop - benign lesions - 5 workshop groups)

13:00-13:20

Wykład: CEUS nerki - dr n. med. Andrzej Lewicki (ang. CEUS kidney)

13:20-13:40

Wykład: Sonocystografia mikcyjna - dr n. med. Magdalena Woźniak (ang. CEUS sonocystography)

13:40-14:00

Wykład: Czy ciąża jest przeciwwskazaniem do CEUS? Prezentacja przypadków - prof. Dirk Andre Clevert (ang. Is pregnancy contraindication for CEUS? Case presentation.)

14:00-14:45

Lunch

14:45-15:10

Wykład: Echokardiografia kontrastowa - dr Jolanta Biernat (ang. Contrast echocardiography)

15:10-15:30

Wykład: CEUS guzów tarczycy, przytarczyc i węzłów chłonnych szyi - dr n. med. Agnieszka Żyłka (ang. CEUS of thyroid gland, parathyroids and lymph nodes of the neck)

15:30-18:30

Zajęcia praktyczne: Warsztaty - 5 grup warsztatowych oraz prezentacja przypadków na sali wykładowej (ang. Workshop - 5 workshop groups and case presentation)

Kolacja

3 Dzień

23.04.2023

08:55-09:15

Wykład: Prezentacja przypadków - dr Roman Kołodziejczak (ang. Case presentation)

09:15-09:45

Wykład: Tętniaki, krwawienia, przecieki w CEUS – EVAR - dr n med. Dirk Andre Clevert (ang. Aneurysms, bleeding leaking –EVAR and CEUS)

09:45-10:00

Wykład: Kontrola ablacji w CEUS - dr n, med. Jakub Piotrkowski (ang. Evaluation of ablation therapy using CEUS)

10:00-12:30

Zajęcia praktyczne: Warsztaty (ang. Workshop)

12:30-12:45

Wykład: Podsumowanie kursu, przyszłość CEUS. Zaproszenie do Gorzowa na 2024 r. (ang. Resume of the course and future of CEUS. Invitation to Gorzow in 2024 )

Miejsce konferencji

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki Sp. z o.o. w Gorzowie Wlkp., Gorzów Wielkopolski:

Osoba kontaktowa

Justyna Nowak

Do konferencji pozostało

0

Dni

0

Godzin

0

Minut

0

Sekund

Weź udział w konferencji

Cena konferencji: 640

Cena pakietu Warsztaty + Konferencja: 699

Wypełnij formularz zgłoszeniowy zarezerwuj miejsce, zapłać online za udział

*pola obowiązkowe

Partnerzy konferencji

WIELOSPECJALISTYCZNY SZPITAL WOJEWÓDZKI W GORZOWIE WLKP. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne Euromed Bracco S.p.A. Mindray MIRO Sp. z o.o.